O MNĚ


JITKA TRNKOVÁ

Ještě, než se definitivně rozhodnete, zda je program „Do pekla a zpět“ právě tím, co hledáte, dovolte mi pár slov o mně. Byla bych ráda, abyste pochopili, kdo jsem, proč jsem se do tohoto programu pustila a jakých cílů chci tímto programem dosáhnout.

matka • partnerka • podnikatelka • překladatelka • realistka • blíženec • bojovnice proti závislostem

Přestože tato slova o mne vypovídají mnoho, ráda bych vám prozradila více 🙂

Jsem matkou pětileté dcery (nar. 2017) a se svým partnerem žijeme v domečku s krásnou zahradou na jedné klidné vesnici. Jsem majitelkou vlastní překladatelské agentury, překladatelkou, korektorkou, copywriterem, klasický Ferda Mravenec, práce všeho druhu. Miluji to. Tu rozmanitost práce, žádný stereotyp. Asi jsem k tomu jako blíženec předurčena. A za to děkuji. Mám za sebou nelehké dětství plné špatných vzpomínek na roky života s otcem alkoholikem, který posledních 20 let svého života strávil jako bezdomovec. Komplikovaný vztah s matkou, který se léta snažím rozebrat, pochopit a zlepšit. Kamarády z dětství, kteří propadli drogám a dokonce jeden z nich zemřel na předávkování. Když žena mého nejlepšího přítele Radima potratila, bylo to, jako bych potratila já sama. Absolutní beznaděj. Nejhlubší smutek. Černočerná tma. Zaplaťpánbůh za mou zdravou dceru. Už vždycky za ní budu neskonale vděčná. Ráda bych řekla, že mě tyto zkušenosti zocelily. Posílily. Nevím. Přestože jsem tvrdá realistka, pořád věřím na pohádky se šťastným koncem. Každopádně, když se dívám do své minulosti, celý život mě provázejí závislosti. Ať už jako pozorovatele či hlavního hrdinu. Paradoxně se mi podařilo přestat po letech kouřit až poté, když jsem dokončila program „Do pekla a zpět“. Zvláštní. Náhoda? Určitě ne. Jen jsem začala ty desítky přečtených knih o psychologii, závislostech a terapiích zúročovat i sama na sobě. V osmnácti letech jsem otci zařizovala první protialkoholní léčbu včetně detoxu. Byly celkem čtyři během dvou let. Nyní, ve svých čtyřiceti letech, mu zařizuji pohřeb. Otec zemřel v 60ti letech na cirhózu jater. Po celá ta dlouhá léta jsem byla pro své kamarády vrbou, studnicí vědomostí, na kterou se mohli kdykoli obrátit se svým problémem. Vím, že většině z nich jsem pomohla. Až na dva. Mého otce a kamaráda Pavla, který se v pětadvaceti letech předávkoval koktejlem léků a drog. Často nad tím přemýšlím. Jestli jsem něco mohla udělat lépe. Nemohla. Udělala jsem maximum proto, abych jim pomohla. Otci i Pavlovi. Nakonec to bylo jejich ROZHODNUTÍ, jejich svobodná vůle, že takto naloží se svým životem. Gemblerství je jiný level. Ale ve své podstatě závislost jako každá jiná. Prosím, nenechejte to dojít tak daleko, abyste dopadli jako můj otec nebo Pavel. Společně to zvládneme!

Kdykoli, a tím kdykoli myslím třeba ještě dnes v noci, nebo o víkendu, nebo prostě v kterýkoli pro vás nejvhodnější čas, mi napište na jita@dopeklaazpet.cz a já se vám obratem ozvu.